ИНСТИТУТ ПО ЦАРЕВИЦАТА - КНЕЖА
Предлага
ХИБРИДИ В НАЙ-ТЪРСЕНИТЕ ОТ ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ ГРУПИ НА ЗРЯЛОСТ И НАПРАВЛЕНИЯ НА ИЗПОЛЗВАНЕ
Институт по царевицата
Кнежа, 5835
За наличности, количества и начин на доставка се свържете с:
Агроном семепроизводство
Виктория Симеонова
тел: +359 886084544
e-mail:Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
www. ic-kneja.com
Днес почитаме героизма и саможертвата на всички, които се бориха за свободата на България! На 3 март 1878 г. се сбъдва вековната мечта на българския народ за свобода.
Нека помним миналото, почитаме нашите предци и градим бъдещето на България с гордост, единство и достойнство!
Институтът по царевицата - Кнежа като част от Селскостопанска академия - София участва на международното земеделско изложение Агра 2025, което се проведе от 18 до 22 февруари 2025 г. в Пловдив. На изложението (Палата 7, щанд D5) бяха представени иновации в селекцията на царевица, включително нови хибриди, които се отличават с висока продуктивност и устойчивост на неблагоприятни климатични условия.
Агра 2025 е престижен форум за представяне на иновации и технологии в земеделието, който привлича участници от различни държави и предоставя платформа за обмен на идеи и сътрудничество. Участието на Института по царевицата в това събитие е значимо признание за неговия принос към развитието на устойчиво земеделието.
Награди
Институтът по царевицата бе отличен с диплом за иновативна разработка за хибрид Кнежа 581 на международната селскостопанска изложба Агра 2025 от Конкурсът за иновации.
На конкурса организиран от Съюза на изобретателите в България институтът беше отличен със златен плакет за хибрид Кнежа 581.
Автор на хибрид Кнежа 581 - доц. д-р Наталия Петровска
Признание и значим принос
Получените награди на Агра 2025 са признание за значимия принос на Института по царевицата към развитието на земеделието и са резултат от дългогодишната работа на екипа на института, който продължава да развива и внедрява нови селекционни постижения и технологии в селскостопанската практика.
Делова програма
На 20.02.2025 доц. д-р Наталия Петровска изнесе доклад на тема - Да произвеждаме заедно сертифицирани семена от български сортове и хибриди полски и фуражни култури. Представянето беше част от деловата програма на Селскостопанска академия - София. Тема на работния панел :Отключване на потенциала на сътрудничеството между агронаука и бизнес за развитие на устойчиво земеделие.
Честит празник на народните будители!
Това е един много специален ден за България, в който отдаваме почит на всички онези български просветители, книжовници, революционери и борци за национално освобождение, които с делата си са събудили и поддържали българския дух.
Това е ден, в който се отдава почит и на всички учители, книжовници и просветители, които са допринесли за запазването и развитието на българската култура и идентичност.
Чрез своите открития и трудове, учените и изследователите са помогнали за развитието на знанията, науката и технологиите.
Празникът за първи път се чества през 1909 г. в Пловдив. През 1922 г. Стоян Омарчевски, министър на народното просвещение на България, внася предложение в Министерския съвет за определянето на 1 ноември за Ден на българските народни будители. От 1 ноември 1923 г. с указ на цар Борис III е обявен за общонационален празник в памет на заслужилите българи. От 1922 до 1945 г. е общонационален празник. От 1945 г. празникът е отменен и след дълго прекъсване, със Закона за допълнение на Кодекса на труда, приет от 36-то Народно събрание, на 28 октомври 1992 г., се възобновява традицията на празника.
Страница 1 от 21